KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15664358
nr 1566 4358
Patrik Reuterswärd
(1886-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad, Solnedgång, Öland. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Patrik Reuterswär-Knutson, svensk målare född i Växjö 1886, död 1971.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 25 september 2023
kl 18:21:01
250 kr
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Patrik Reuterswärd
Läs mer om Patrik Reuterswärd